• Актуальнае
  • Медыяправа
  • Карыснае
  • Накірункі працы і кампаніі
  • Агляды і маніторынгі
  • Рэкамендацыі па бяспецы калег

    Ці можна рабіць здымкі тавараў у крамах? Ці маюць крамы юрыдычныя падставы для забароны рабіць фотаздымкі тавараў, і, калі так, — якія дакументы павінныя гэта рэгламентаваць?

    Адказвае Алег Мацкевіч, юрыст, сябра ГА “БАЖ”

    Начнем с того, что на сегодняшний день нет нормативно-правовых актов, которые бы каким-то образом регулировали правомерность проведения фото- видеосъемки в торговых объектах. Я просмотрел законодательную базу и обнаружил только ответственность за несанкционированные фотографирование и киносъемку в Кодексе Республики Беларусь об административных правонарушениях (ст. 18. 6 – нарушение правил поведения на воздушном судне).

    Самыя важныя навіны і матэрыялы ў нашым Тэлеграм-канале — падпісвайцеся!
    @bajmedia
    Найбольш чытанае
    Кожны чацвер мы дасылаем на электронную пошту магчымасці (гранты, вакансіі, конкурсы, стыпендыі), анонсы мерапрыемстваў (лекцыі, дыскусіі, прэзентацыі), а таксама самыя важныя навіны і тэндэнцыі ў свеце медыя.
    Падпісваючыся на рассылку, вы згаджаецеся з Палітыкай канфідэнцыйнасці